Apsilankymas Senio Šalčio rezidencijoje.

Gruodžio 07 d.  1b, 5md, 5mch, 7m, 8m, 10mch mokiniai kartu su tėveliais ir mokytojomis Sandra Gudeliūniene, Angelina Uglovskaja ir Helena Žukovska išsiruošė į Baltarusiją pas Kalėdų Senelį (pasveikinti su gimimo diena, kurią jis švenčia gruodžio 06d.).

Kalėdų Senelis turi rezidenciją Belovežo girijoje. Tokių rezidencijų pasaulyje yra keturios: Suomijoje Laplandijoje, JAV Aliaskoje, Rusijoje Velikij Ustiug ir Baltarusijoje Belovežo girioje šalia miestelio Kameniuki.

Pažintinę kelionę autobusu pradėjome labai anksti ryte (2:30 val.) išvykstant iš Lietuvos.

Vykome į Belovežo girios nacionalinį parkąvieną iš labiausiai tituluotų nacionalinių parkų pasaulyje. Nuo neatmenamų laikų Belovežo girioje medžiojo Kijevo ir Lietuvos kunigaikščiai, Lenkijos karaliai, Rusijos carai. Belovežo nacionalinis parkas yra šiaurės rytų Lenkijoje, šalia pasienio su Baltarusija. Parkas ribojasi su šios šalies Belovežo girios nacionaliniu parku. Jame yra didžiausias Europoje reliktinis lygumų miškas Belovežo giria, kuris buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kasmet per žiemos šventes parke organizuojamos kalėdinės mugės, vyrauja šventinė nuotaika. Tad keliavome kartu „pasikrauti“ šventinės energijos!

Aplankėme šioje girioje įsikūrusią Senio Šalčio rezidenciją, kurioje mus pasitiko Zabava, padėjusi apžiūrėti ne tik Senelio Šalčio namus, bet ir jo padėjėjos, Snieguolės, namelį, Kalėdų Senelio muziejų, kuriame eksponuojami vaikų rankomis gamintos dovanėlės. Kulminaciniu momentu tapo susitikimas su pačiu Kalėdų Seneliu, išėjusiu su mumis pasikalbėti. Penktokai jam lietuviškai visi kartu deklamavo Jolantos Jonaitytės eilėraštį “Žiema”, įteikėme dėžutę saldainių “Vilnius”. Kalėdų Senelis mums padovanojo kiekvienam nuo savęs dėžutę su riestainiu eglutės formos.

Pasijutome esantys pasakoje. Viskas išpuošta elektrinėmis girliandomis, kurių šviesa temstant sukuria jaukią atmosferą. Deja, mums to nepavyko pažiūrėti, nes įžiebimas eglutės vyko gruodžio 08 d.

Vėliau  apžiūrėjome Laukinių gyvūnų voljerus ir turėjome galimybę pamatyti miško galiūnus: stumbrus, laukinius šernus, briedžius, elnius, vilkus ir gracingąsias stirnas… Laisvo laiko pasivaikščioti bei išsirinkti lauktuvių artimiesiems beveik nebuvo. Galėsime kitą kartą važiuoti dviem dienom. Pilni įspūdžių ir šventinės nuotaikos vakarėjant išvykome namų link.

smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture

Kontaktai

Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis
centras


Kaminkelio g. 10, Vilniaus m.,
Vilniaus m. sav., LT-02182
Telefonas: (8 5) 2695522
El. paštas: rastine@sauletekio.vilnius.lm.lt

Parašyk mums

Pamokų laikas

1. 08:30 - 09:15
2. 09:25 - 10:10
3. 10:20 - 11:05
4. 11:25 - 12:10
5. 12:30 - 13:15
6. 13:25 - 14:10
7. 14:20 - 15:05
8. 15:15 - 16:00