Ekskursija po Vilnių

Vieną ketvirtadienio popietę įvyko nuostabi pažintis su Vilniumi. Dalis į mokyklą atvykusių mokinių turėjo progą susipažinti su mūsų mylimu, legendomis apipintu Vilniumi.

Ekskursiją pradėjome Katedros aikštėje. Gidė Jelena mokiniams priminė legendą apie miesto įkūrimą, sužinojome, kad ant Kryžių kalno anksčiau stovėjo Kreivoji pilis, Gedimino kalno viršūnėje stūksojo Aukštutinė pilis, o kalno papėdėje – Žemutinė. Toliau keliavome Pilies gatve, iš kurios pasukome į siauriausią Skapo gatvelę, vedančią link Lietuvos Respublikos prezidentūros. Sužinojome, ką reiškia virš prezidentūros iškelta istorinė vėliava. O jūs ar žinote? Buvome pakviesti į kiekvieną sekmadienį, 12:00 val., prie Prezidento rūmų vykstančią vėliavų keitimo ceremoniją. Vienos vėliavos nuleidžiamos, kitos pakeliamos. Šioje ceremonijoje dalyvauja kariai iš Prezidento Garbės sargybos kuopos, jie vilki paradines uniformas, kita dalis karių puošiasi senoviniais šarvais. Pamatyti verta! Prie Vilniaus universiteto mus pasitiko lietus, tačiau nepabūgome ir toliau tęsėme savo kelionę. Suskaičiavome VU kiemelius, spėliojome, kokios profesijos brangiausios, ant universiteto bibliotekos durų ieškojome 4 naminių gyvūnėlių. Mes radome visus, o jums ar pavyks? Toliau keliavome į XVII a. Alumnato kiemelį, kuriame pasijutome lyg Italijoje. Eidami stabtelėjome Šv. Jonų ir universiteto gatvių sankryžoje. Mokiniams didelę nuostabą sukėlė, kad ne Gedimino pilis yra aukščiausias Vilniaus taškas. Gedimino pilį nuo šio pastato skiria 1 m.(Gedimino pilies aukštis 67, o šio pastato – 68). Koks tai pastatas?  Kviečiame ir jus atrasti! Toliau keliavome Stiklių gatve, viename iš kiemelių susipažinome su Medeina – Žvėrūna, kitame kiemelyje mūsų laukė metraštininkas, saugantis pirmosios Vilniaus spaustuvės paslaptis. Nuo spaustuvės patraukėme link Vilniaus rotušės, kurios požemiuose vis dar paslaptimis alsuoja kalėjimas, aikštėje buvo ruošiamasi koncertui, o anksčiau čia buvo atliekamos egzekucijos. Nuo Rotušės patraukėme link dar vienos nuostabaus grožio gatvelės. Einant Savičiaus gatve per namų plyšį mus stebėjo šv. Kazimiero bažnyčios bokštas, pasidabinęs karūna. Mokiniai sužinojo, kad šv. Kazimieras yra Lietuvos globėjas. Pasislėpę nuo Vilniaus šurmulio, paslaptingos gatvelės gale mokiniai laikė egzaminą. Egzaminą išlaikė visi, pilnomis kuprinėmis prizų grįžome namo.

Vilnius yra nuostabus miestas, kuris kaskart vis dar sugeba nustebinti. Kviečiame ir jus paklaidžioti mūsų pasiūlytais keliais bei atrasti naujus kelius,  pabandyti įveikti kelias mūsų pateiktas užduotis, pajusti atradimo laimę, išgirsti, kokias paslaptis slepia gatvės.  Juk taip smagu pažinti savo miestą!

 

                                           Psichologė Viktorija Slavnova ir lietuvių kalbos mokytoja  Ieva Vėtienė

Kontaktai

Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis
centras


Kaminkelio g. 10, Vilniaus m.,
Vilniaus m. sav., LT-02182
Telefonas: (8 5) 2695522
El. paštas: rastine@sauletekio.vilnius.lm.lt

Parašyk mums

Pamokų laikas

1. 08:30 – 09:15
2. 09:25 – 10:10
3. 10:20 – 11:05
4. 11:30 – 12:15
5. 12:35 – 13:20
6. 13:30 – 14:15
7. 14:20 – 15:05
8. 15:15 – 16:00