Projektas „Ištiesk pagalbos ranką socialiai stokojančiam“

Kai visa buvo apgaubusi švelni tyla ir naktis jau buvo įpusėjusi,

         Tavo visagalis Žodis žengė iš dangaus, nuo karališkojo sosto.
Išm 18, 14
–15

Tegul Kristus gimsta mūsų bendrystėje su kitu. Šiandien taip reikia dėmesingumo, supratimo ir atleidimo mūsų šeimose ir visuomenėje. Skirtingos pažiūros, nevienoda materialinė, socialinė padėtis ir koncentravimasis į savąjį „aš“ silpnina ryšius, veda į susvetimėjimą ir vienatvę. Mūsuose tiek daug sužeistų žmonių: ligotų, vienišų, nesuprastų. Vis labiau izoliuojama vyresnioji karta, kuri yra istorijos sergėtoja. Tegul ir tie, kurie gyvena šalia, mums nematomą gyvenimą, tampa artimi. Su dėmesingumu ir supratimu pamatykime greta esantįjį ir kurkime su juo bendrystę. Padėkime vieni kitiems oriai pakelti sunkumus.

Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė jau dešimtą kartą vykdo projektą „Ištiesk pagalbos ranką socialiai stokojančiam“, kur lankome slaugos ligoninėje gulinčius vienišus ligonius, vaikučius bei senolius globos namuose.

Nuoširdų AČIŪ tariu mokytojams: Oksanai Lukšai, Kristinai Zmitrovič, Tatjanai Gultiajevai, Pavelui Šimanui, Alai Lavrenovai, Natalijai Valerinai ir jos vadovaujamos 2a klasės mokiniams, Irinai Liubinskai ir jos vadovaujamos 2b klasės mokiniams, kurie parodydami širdies gerumą prisidėjo prie šio projekto, sukurdami Kalėdų stebuklą stokojantiems.

Tikriausia vieni žmonės patiria išbandymus dėl to, kad ko nors išmoktų patys, kiti – dėl savo klaidingų pasirinkimų, o treti tam, kad būtų patikrinti šalia esantys. Manau globos namuose augantieji vaikai priklauso šiai trečiajai kategorijai – dar nespėję suklysti ar padaryti lemiamų pasirinkimų jie neretai tampa „suklupimo akmeniu“ savo gimdytojams ir giminėms ar visai svetimiems žmonėms. Motina Teresė yra sakiusi: „Kai vargšas miršta iš bado, tai atsitinka ne todėl, kad Dievas juo ar ja nepasirūpino. Taip atsitiko dėl to, kad nei tu, nei aš nepanorome duoti tam žmogui, ko jam ar jai reikėjo.“ Manau, kad emocinis badas ir artimo ryšio su žmonėmis stoka – ne mažesnė problema globos namuose augantiems vaikams, slaugos ligoninėse gulintiems vienišiems ligoniams bei globos namuose gyvenantiems senoliams.

„Kalėdų laukimas – gerumo ir nuoširdžių susitikimų metas, kai norisi vis dažniau šypsotis ir linkėti svajonių išsipildymo. Kokią susikursime savo aplinką, tokia bus ir Lietuva, tokios bus ir Kalėdos. Todėl padėkime vieni kitiems, pamatykime šalia esantį ir kartu kurkime kalėdinius stebuklus“, – sakė buvusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Etikos vyresnioji mokytoja

Visuomenės sveikatos specialistė

Zina Piličiauskienė

Kontaktai

Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis
centras


Kaminkelio g. 10, Vilniaus m.,
Vilniaus m. sav., LT-02182
Telefonas: (8 5) 2695522
El. paštas: rastine@sauletekio.vilnius.lm.lt

Parašyk mums

Pamokų laikas

1. 08:30 – 09:15
2. 09:25 – 10:10
3. 10:20 – 11:05
4. 11:30 – 12:15
5. 12:35 – 13:20
6. 13:30 – 14:15
7. 14:20 – 15:05
8. 15:15 – 16:00