Tolerancijos ugdymo centras

Mokyklos Tolerancijos centro renginiai per pastaruosius

penkerius metus

Artėjant rugsėjo 23-iajai, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos, Tolerancijos ugdymo centrai ir visos švietimo institucijos kviečiamos dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Šia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, praeinant pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės.

2017-09-22

Rugsėjo 13 d. Vilniaus ,,Saulėtekio“  mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai dalyvavo gėlių padėjimo ceremonijoje prie Panerių memorialo. Šiose iškilmėse dalyvavo Izraelio Valstybės Kneseto pirmininkas Julis Joelis Edelšteinas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris.

100_3183

Rugsėjo 22 d. šimtai Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų moksleivių Panerių memoriale pagerbė Holokausto aukas. Eidami „Atminties keliu“ moksleiviai rankose nešė akmenėlius, ant kurių užrašyti nužudytų žmonių vardai. Iškilmingo minėjimo metu  suskambo Vilniaus geto himnas, kurį atliko Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos–daugiafunkcio centro  mokinių choras.

Kodak 033

Oficialius renginius organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Kultūros, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos žydų bendruomenė, Vilniaus miesto savivaldybė.

2017-09-26 Paneriuose

 Informaciją pateikė direktorės pavaduotoja Odeta Bazarnienė

 

  • Siūlome peržiūrėti filmą ir diskutuoti tolerancijos temomis

Filmukas „Kas yra tolerancija?“, kuriame skirtingų profesijų ir skirtingos gyvenimiškos patirties žmonės išsako savo mintis apie toleranciją. Šitą filmą siūlome naudoti istorijos, pilietiškumo pagrindų, etikos, kalbų pamokose bei organizuojant klasių valandėles. Filmas skirtas mokiniams, yra tik 10 min. trukmės, ir siūlome pažiūrėti jį, o paskui – organizuoti diskusiją su mokiniais, kad būtent mokiniai išsakytų savo mintis – ką jie mano apie toleranciją ir kokius tolerancijos / netolerancijos pavyzdžius žino jie.
http://www.komisija.lt/lt/body.php?&m=1407149115
Šis filmukas buvo sukurtas 2014 m. liepos mėnesį, o rugpjūčio mėn, pradžioje buvo pristatytas tarptautiniame seminare Izraelyje. Todėl yra ir filmo versija su angliškais subtitrais. Todėl jį gali panaudoti anglų kalbos mokytojai, parodydami mokiniams filmą – išjungus garsą, o palikus tik angliškus subtitrus. Tuomet tolerancijos temą galima plėtoti ir anglų kalbos pamokose.
http://www.komisija.lt/en/body.php?&m=1407921371

 

  • Rugėjo s 23-ioji Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Rugsėjo 23-iąją dieną mūsų mokyklos mokiniai, drauge su kitais mokiniais iš visos Lietuvos (Kauno, Varėnos, Panevėžio, Kupiškio ir Vabalninko) dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“, skirtoje prisiminti ir pagerbti Lietuvos žydų genocido aukas.
Mokiniai ir mokytojai, dalyvavę iniciatyvoje „Atminties kelias“, kartu ėjo nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių Holokausto aukų memorialo į žydų masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žmonės buvo varomi į paskutinę savo kelionę Antrojo pasaulinio karo metais.
Vėliau mokiniai stebėjo oficialų renginį, uždegė žvakeles ir paliko Paneriuose atminties akmenėlius,  simbolizuojančius pagarbą visoms holokausto aukoms, kurios turėjo savo vardus ir paliko amžiną pėdsaką ne tik mūsų šalies, bet ir visos žmonijos istorijoje.

Mokytoja Ingrida Žemaitėlytė

(Nuotraukas žiūrėkite galerijoje)

DSC_0080

2014 m. kovo 17 d. Vilniaus „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos aktų salėje įvyko naujo spektaklio premjera, o balandžio 29 dieną Vilniaus „Lėlės“ teatre mokinių spektaklis „Aktoriaus Bombos svajonė“ buvo pristatytas miesto visuomenei.

Spektaklis pagal žymaus litvako rašytojo Abraomo Karpinovičiaus apsakymą  pasakoja apie prieškario Vilniaus žydus – jų linksmą ir liūdną kasdienybę, tarpusavio santykius ir požiūrį į vertybes. Spektaklyje vaidino 140 mokyklos mokinių.

Mokyklos direktorė Reiza Zinkevičienė pasidžiaugė, kad į vaidinimo kūrimą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir didelė dalis mokytojų, kurie kartu su mokiniais atliko muzikinius kūrinius. Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas pabrėžė, jog labai svarbu, kad šis spektaklis  įvyko būtent Vilniaus „Lėlės“ teatre, kur 1942–1943 metais veikė Vilniaus geto teatras, skatinęs dvasinį pasipriešinimą prieš nacių antihumanišką politiką.

Šio spektaklio idėja gimė 2013 metų vasarą seminare Yad Vasheme (Izraelis), kuriame su Lietuvos mokytojų grupe lankėsi Vilniaus „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos muzikos mokytoja Tatjana Balkuvienė. Vasaros seminare Yad Vasheme Lietuvos mokytojai girdėjo nuostabią paskaitą apie litvaką Abraomą Karpinovičių, gimusį žydų teatro direktoriaus šeimoje ir rašiusį jidiš kalba. Šio autoriaus aprašyti personažai apsakymuose – realūs, prieškario Vilniuje gyvenę neturtingi žydai.

Renginio viešnia, buvusi Vilniaus geto kalinė Fania Brancovskaja po spektaklio tarė, jog daugelį spektaklyje paminėtų personažų ji pažinojo arba buvo apie juos girdėjusi iš savo tėvų, nes visa jos paauglystė prabėgo Vilniaus mieste, tose pačiose gatvėse, kurios buvo parodytos spektaklyje.

(Spektaklio nuotraukas žiūrėkite galerijoje)

 

Kontaktai

Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis
centras


Kaminkelio g. 10, Vilniaus m.,
Vilniaus m. sav., LT-02182
Telefonas: (8 5) 2695522
El. paštas: rastine@sauletekio.vilnius.lm.lt

Parašyk mums

Pamokų laikas

1. 08:30 – 09:15
2. 09:25 – 10:10
3. 10:20 – 11:05
4. 11:30 – 12:15
5. 12:35 – 13:20
6. 13:30 – 14:15
7. 14:20 – 15:05
8. 15:15 – 16:00