Akcijos

Akcija „Pertrauka tyloje“

Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio valstybių kasmet minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras inicijavo akciją „Pertrauka tyloje“ Tarptautinei triukšmo supratimo dienai paminėti. Į šią akciją aktyviai jau kelintus metus iš eilės įsijungiame ir mes, Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai…  Akcija_pertrauka tyloje.

Akcija “Draugiška kuprinė“

Šios akcijos, kurią inicijavo Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro darbuotojai laukėme vien dėl to, kad kiekvienam Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės nariui rūpi jaunosios kartos sveikata. Todėl pirmokų ir antrokų kuprines pradėjome sverti įpusėjus rugsėjui. Smagu buvo matyti, kaip ugdytiniai stebėjosi, kodėl vieno kuprinė sveria 1 kg., o kito net 5 kg.! Kodėl vienas mokinys sveria 20 kg., o kitas net 47 kg.? Kuprinių svėrimo metu visuomenės sveikatos specialistė iš pirmokėlių bei antrokėlių sulaukė daug klausimų į kuriuos buvo ne tik atsakyta, bet ir pademonstruota vaizdžiai kokia turi būti kuprinė, t.y. jos išmatavimai, kaip ją teisingai užsidėti, kas turėtų būti jos viduje. Visa informatyvi medžiaga pristatyta ir aptarta su klasių vadovais, kurie susirinkimo metu informuos tėvelius.
Pagrindinis šios akcijos, kurią inicijavo Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras, tikslas buvo atkreipti III- IV klasių mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį, bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Jos metu buvo vertinama ar kuprinės svoris atitinka PSO rekomendacijoje nurodytus standartus ( pageidaujama (idealiausia) kuprinės procentinė išraiška vaiko kūno masei- iki 10 proc., esant sunkesnei kuprinei ne daugiau kaip 10-15 proc. vaiko kūno masės). Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, įvertinusi visos savaitės 3-4 klasių mokinių kuprinių svėrimo rezultatus, pristatė juos mokyklos bendruomenei. Pasirodo, jog iš akcijoje dalyvavusių 127 mokinių – 59 mokinių kuprinės atitinka PSO rekomendacijose nurodytus standartus. 49 mokinių kuprinės buvo kiek sunkesnės, t.y. jų kuprinių svoris buvo nuo 10% iki 15%. Na ir 19 mokinių, kurių kuprinės svėrė daugiau nei 15% kūno svorio. Atsižvelgiant į tai, labai svarbu paaiškinti mokiniams, kad per sunki ir „Nedraugiška“ kuprinė turi įtakos formuojantis netaisyklingai laikysenai. Visuomenės sveikatos specialistė kartu su mokiniais, klasių vadovais aptarė „Nedraugiškos“ kuprinės priežastis, įvertino jos turinį ir išaiškino ką daryti, kad kuprinė taptų „Draugiška“. Mokiniai sutiko iš kuprinės išsiimti mėgstamus žaislus, nereikalingus tai dienai vadovėlius, sportinę aprangą savaitei nutarė palikti klasėje, kad nereikėtų jos nešiotis kasdien.
Akcijoje dalyvavusi klasė gavo „Kokio svorio tavo kuprinė“ plakatą, kuriame kiekvienas vaikas užsirašė savo vardus toje spalvotoje eilutėje, kurią atitiko kuprinės procentinė išraiška kūno svoriui. Plakatus klasės pasikabino matomoje vietoje tam, kad kaskart prisimintų, jog būtina pačiam mokiniui rūpintis kuprinės turiniu bei, svarbiausia, sveikata ir apie tai kalbėtis su tėveliais.

Medžiagą parengė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Zina Piličiauskienė

Kontaktai

Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis
centras


Kaminkelio g. 10, Vilniaus m.,
Vilniaus m. sav., LT-02182
Telefonas: (8 5) 2695522
El. paštas: rastine@sauletekio.vilnius.lm.lt

Parašyk mums

Pamokų laikas

1. 08:30 – 09:15
2. 09:25 – 10:10
3. 10:20 – 11:05
4. 11:30 – 12:15
5. 12:35 – 13:20
6. 13:30 – 14:15
7. 14:20 – 15:05
8. 15:15 – 16:00