Gegužės 21d. buvo surengta konferencija „Drąsiai lietuviškai“, skirta lietuvių kalbos mokymo stiprinimui mokyklose, kuriose ugdymas vyksta tautinių mažumų kalba. Renginį organizavo Vilniaus miesto „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis centras kartu su EDU Vilnius ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Konferencijos metu buvo aptarta dabartinė lietuvių kalbos mokymo situacija sostinės mokyklose bei ieškoma būdų, kaip dar efektyviau stiprinti mokinių kalbinius gebėjimus. Į renginį susirinko mokyklų vadovai, pavaduotojai, savivaldybės atstovai bei universitetų mokslininkai.
Konferencijoje pasisakė Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas, „EDU Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė, pranešimus skaitė Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės pavaduotoja ugdymui Vilma Veličkienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Čiburaitė-Šarmavičienė, Vilniaus V. Sirokomlės gimnazijos mokytojos Ernesta Zabulienė ir Ivona Golubovska, Vilniaus Lazdynų mokyklos mokytoja Rolanda Dancevičienė bei Vilniaus „Santaros“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Franukevičienė.
Konferencijoje pristatytos kelių Vilniaus tautinių mažumų mokyklų gerosios praktikos – nuo inovatyvių lietuvių kalbos mokymo modelių iki kūrybiškų veiklų, skatinančių mokinius drąsiau kalbėti lietuviškai. Diskusijų metu dalyviai pabrėžė, kad dvikalbis ugdymas turi padėti mokiniams ne tik gerai išmokti lietuvių kalbą, bet ir jaustis užtikrintai įvairiose gyvenimo situacijose.
Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Reiza Zinkevičienė pateikė siūlymą steigti metodinį banką, skirtą dalytis gerąja patirtimi tautinių mažumų mokyklose.
Konferenciją vedė EDU Vilnius projektų vadovė Asta Morkūnienė.
Renginį vainikavo Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės pasirodymas konferencijos svečiams.
Mokyklų gerosios praktikos (nuoroda):
Jūratė Čiburaitė-Šarmavičienė


























